Serwis wózków widłowych – jak wybrać najlepszy?

Ciężko wyobrazić sobie dobrze funkcjonującą halę produkcyjną lub magazyn bez wózków widłowych. Usprawniają one pracę i wpływają na wydajność. W przypadku, gdy sprzęt ulegnie awarii, potrzebny jest jednak dobry serwis wózków widłowych. Jaki wybrać?

W poszukiwaniu dobrego serwisu wózków widłowych – na co zwrócić uwagę?

Nie tylko zakup wózków widłowych wiąże się ze sporymi kosztami dla przedsiębiorcy. Również ich naprawa w przypadku awarii. Konieczne jest wówczas znalezienie odpowiedniego serwisu. Jak znaleźć właściwy? Przede wszystkim należy zwracać uwagę na to, czy w danym miejscu używane są oryginalne części do wózków widłowych. Oprócz akumulatorów, czy kół, często wymienia się także opony do wózków widłowych.

Istnieje wiele miejsc, w jakich naprawiane są wyłącznie wózki danej marki. Popularny jest między innymi serwis toyota, czy still. Wózki widłowe tych marek są często kupowane przez przedsiębiorców. Na co jeszcze zwracać uwagę szukając serwisu?

Czy warto kierować się ceną szukając serwisu wózków widłowych?

Bardzo wielu przedsiębiorców skupia się na cięciu kosztów prowadzenia firmy. Niestety przesadna oszczędność nie zawsze się opłaca. W przypadku naprawy wózków widłowych, lepiej skupić się na renomie danego serwisu nie jego cenniku. Stawiając na sprawdzone firmy, można zyskać pewność, że wózek zostanie właściwie odremontowany, i następne serwisowanie będzie mocno oddalone w czasie. Serwisy oferujące oryginalne części zamienne, takie jak akumulatory do wózków widłowych, mogą mieć nieco wyższe ceny. W ofercie większości serwisów powinny też znajdować się przeglądy techniczne sprzętu – te zgodnie z prawem, należy wykonywać regularnie.

Koszty serwisu powinny być dla przedsiębiorcy sprawą drugorzędną. Najważniejsze, by wózek został właściwie odremontowany. Korzystanie z niewłaściwych serwisów może sprawić, że wózek szybko zepsuje się znowu. Kolejne remonty generują większe koszty, oraz mniejszą wydajność pracy w firmie, związaną z brakiem wózka.

 

Dodaj komentarz