Dom ze stali. Budowa krok po kroku

dom

Stal to ekologia, bezpieczeństwo, stabilność i energooszczędność. Jednym słowem – budowa domów ze stali to absolutnie innowacyjna technologia w budownictwie mieszkaniowym. Jest szybsza od technologii murowanej, ale także zdecydowanie łatwiejsza.

 Oprócz własnego domu, poczucia komfortu i bezpieczeństwa, domy ze stali zapewnią znaczne oszczędności już na etapie budowy. Na samym starcie minimalizujemy wydatki związane z: ochroną placu budowy, prądem i wodą niezbędną podczas prac i wywozem śmieci. Drugą kwestią jest energooszczędność. Ściany w technologii Stalovers nie dość, że są bardziej cienkie (36 cm) względem muru (nawet 55 cm), to mają znacznie lepszy parametr przepuszczalności cieplnej (U=12 W/m2k)! Przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów izolacyjnych i profesjonalnej budowie, koszty związane z ogrzaniem domu spadną do minimum – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers, która specjalizuje się w budownictwie stalowym.

Pierwszy etap. Fundament

Czas budowy z wykorzystaniem konstrukcji stalowych jest bardzo konkurencyjny. Wybierając tradycyjne budownictwo, trzeba liczyć się z tym, że stan surowy zamknięty lub developerski przy dobrych perspektywach otrzymamy nie szybciej niż po upływie 12 miesięcy. Technologia budowy z konstrukcji stalowych pozwoli nam wymarzonym domem cieszyć się już w trzy miesiące od rozpoczęcia inwestycji. Tak, to możliwe.

Marka Stalovers oferuje wykonanie wszystkich prac – od wbicia pierwszej łopaty po wybudowanie domów ze stali w stanie deweloperskim.

Montaż konstrukcji w 2 dni

– To co zaskakuje naszych klientów najczęściej, to widok konstrukcji domu która zostaje zmontowana na placu budowy zaledwie w 2 dni.Po tym czasie widać zarys budynku i można już rozpocząć wykonywanie poszycia. Bardzo ważna jest całkowita izolacja termiczna konstrukcji. Podczas prac izolacyjnych budynek ocieplamy styropianem od fundamentów aż po dach. Dzięki takiemu zabiegowi niwelujemy mostki termiczne, a tym samym zmniejszamy wydatki na ogrzewanie domu, a konstrukcja jest w pełni zabezpieczona przed czynnikami zewnętrznymi – mówi Marek Faszczewski, przedstawiciel marki Stalovers.

Po pierwszym miesiącu widać już w pełni wymarzony dom w konstrukcji stalowej – jest wykonana elewacja, dach oraz stolarka zewnętrzna. W kolejnych dwóch miesiącach ekipa Stalovers wykonuje montaż instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych oraz wszystkie prace wykończeniowe.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Przy uderzeniu pioruna dom stalowy zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo mieszkańcom. Uziemiona konstrukcja ma potencjał zero i przewodzi cały ładunek elektryczny wprost do gruntu. Energia pioruna nie wyładowuje się w obrębie budynku, co eliminuje przyczynę zniszczeń i pożarów.

Ze względu na lepszą izolację termiczną domy szkieletowe stanowią optymalne rozwiązanie w ekstremalnych warunkach pogodowych w porównaniu do budynków stawianych metodą tradycyjną. Nie bez powodu technologia ta jest tak popularna w krajach skandynawskich, gdzie mamy do czynienia ze znacznie bardziej srogimi zimami niż w Polsce. W związku ze zmianami klimatycznymi, jakie od kilku lat obserwujemy w coraz częściej spotykamy się z huraganami a nawet trąbami powietrznymi. Domy w konstrukcji stalowej mają wyjątkową odporność na tego typu zjawiska atmosferyczne.

 Jednym słowem dom ze stali jest trwały, bezpieczny, stabilny, a co najważniejsze może być gotowy w trzy miesiące. Czy można chcieć więcej?

Dodaj komentarz