Klasyczna elegancja – Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Jantar

dom

Wygląd domu i posesji to często wypadkowa zamiłowań estetycznych właścicieli. Bardzo chętnie widzimy wokół siebie rozwiązania, kształty i kolory, które nam się podobają. Być może urzekły nas podczas wakacyjnych podróży albo w czasie kinowego seansu, przeczytaliśmy o nich w ulubionej powieści lub zwróciły naszą uwagę w kolorowym magazynie. Duże znaczenie mają także nasze przeżycia i wspomnienia, szczególnie te pozytywne.

Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Jantar swoją formą przenosi nas w przeszłość. Regularnie i gęsto ułożone pionowe kształtowniki przecięte paskiem wypełnionym krzyżykowym wzorem tworzą swego rodzaju wzorcową formę tradycyjnego ogrodzenia. Takie właśnie przegrody o formie prostej lub wypukłej otaczały dawne arystokratyczne pałace czy miejskie parki. W powszechnej opinii kojarzą się z porządkiem i skutecznością, z jaką pełnią swoją funkcję. Jeżeli chcemy, aby posesja zwracała uwagę już od wejścia, a dodatkowo była stylową zaporą przez nieproszonymi gośćmi czy zwierzętami, powinniśmy zdecydować się na to rozwiązanie.

Tradycyjna jakość

Nowoczesne Ogrodzenie Frontowe Jantar dobrze współgra przede wszystkim z klasycznymi formami architektonicznymi. Przęsła o pionowym układzie zakończone 6 rodzajami grotów do wyboru, świetnie podkreślają zalety posesji. Ogrodzenie jest przezierne i stylowe. Profile wypełniające o przekroju 15 x 15 mm i rozstawie 112 mm (+/- 2 mm) zamknięto w nieco grubszej ramie 40 x 40 mm lub 50 x 50 mm. Dzięki temu konstrukcja jest masywna, mocna i już z daleka przekonuje o tym, że stanowi dobrą ochronę. W systemie dostępne są przęsła w rozpiętości od 2000 do 3000 mm (proste lub wypukłe), szeroka prawo- lub lewostronna furtka (1190 mm), a także brama dwuskrzydłowa (do 5500 mm) lub przesuwna (do 6000 mm). Wszystkie elementy wykonywane są według zamówienia, można więc ich wymiary dostosować do indywidualnych potrzeb.

Istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych komponentów, które zwiększają funkcjonalność ogrodzenia. Jednym z takich rozwiązań jest zdalna obsługa bramy i furtki, które można otwierać i zamykać pilotem, ale także za pośrednictwem aplikacji na tablecie lub smartfonie. Słupki ogrodzeniowe można zakończyć lampami LED. Komfort obsługi ogrodzenia znacznie zwiększa moduł Centerbox kryjący centralę sterującą i zasilanie, jak też domofon lub wideodomofon oraz skrzynkę na listy.

Ekologiczne i wytrzymałe

Przy produkcji Nowoczesnych Ogrodzeń Frontowych stosowana jest innowacyjna metoda przenikania, polegająca na wprowadzeniu profilu pionowego w poziomy. Otwór w tym poziomym wykonywany jest z dużą dokładnością przez maszynę CNC. Dzięki tej precyzji profile pionowe same się stabilizują, więc nie trzeba spawać wszystkich połączeń, co ogranicza ślad węglowy.

Ogrodzenie Jantar wykonane jest z materiałów wysokiej jakości i świetnie zabezpieczone antykorozyjnie. Sprawia to, że bardzo długo zachowuje atrakcyjny wygląd i właściwości, dzięki czemu nie trzeba podejmować jakichkolwiek prac konserwatorskich. Ogromny wpływ ma na to również zastosowany przy produkcji system Duplex zapewniający podwójną ochronę stali. W pierwszej fazie jest ona cynkowana ogniowo, a potem pokrywana specjalną farbą. Chropowacona warstwa cynku stanowi bardzo dobre podłoże dla powłoki malarskiej, a ta zabezpiecza cynk przed utlenianiem. Zamiast lakieru w ogrodzeniach Plast-Met wykorzystuje się bezpieczną farbę proszkową.  Producent całkowicie odszedł od stosowania szkodliwych chemikaliów o trujących właściwościach.

Dodaj komentarz