Ładowarka teleskopowa – urządzenie, które daje nam wiele możliwości

koparka

Ładowarki teleskopowe to bardzo popularne urządzenia, które pozwalają na szybkie wykonanie różnego rodzaju prac. Jedna ładowarka teleskopowa może zastąpić nawet kilka cięższych maszyn, dlatego wielu przedsiębiorców zastanawia się nad jej zakupem. Problem w tym, że ceny ładowarek teleskopowych zaczynają się od 200 tys. złotych. Do tego dochodzi konserwacja urządzenie i zakup odpowiedniego osprzętu. Nie każdego na to stać, stąd duża popularność firm oferujących możliwość wynajmu ładowarek teleskopowych.

W czym pomoże nam ładowarka teleskopowa?

Ładowarka teleskopowa to urządzenie mogące udźwignąć ładunek o dużej wadze i podnieść go na wysokość nawet kilkudziesięciu metrów. Dodatkowo ładowarki teleskopowe obrotowe mogą obracać się o 360 stopni, co pozwala na wiele rozmaitych zastosowań. Do każdej ładowarki można zamocować osprzęt. W tej chwili wybór osprzętu to tego typu urządzeń jest bardzo duży. Możemy zdecydować się na  chwytaki, pługi i kosiarki, platformy robocze, nośniki, widły do drewna, widły do palet, haki do podnoszenia, łyżki do materiałów sypkich (a przykład piasku lub żwiru).

Kto korzysta z ładowarek teleskopowych?

Niemal każdy kto był na placu budowy spotkał się z ładowarkami teleskopowymi. Urządzenia te są często wykorzystywane w branży budowlanej, gdyż pozwalają na pracę nawet w trudnych warunkach. Ładowarka jest niewielka i bardzo obrotna, co sprawia, że można wykonywać nią pracę tam, gdzie nie sprawdzą się większe i cięższe maszyny.

Wszechstronne ładowarki teleskopowe sprawdzają się w transporcie, rolnictwie, lotnictwie, przemyśle drzewnym.

Kupno i wynajem ładowarek teleskopowych

Nowoczesne ładowarki teleskopowe mogą przydać się w wielu firmach, dlatego warto rozważyć ich zakup. Nie należą one do sprzętów najtańszych (trzeba na nie wydać powyżej 200 tys. zł – zazwyczaj im większy udźwig ma ładowarka, tym wyższą cenę musimy za nią zapłacić), jednak z powodzeniem mogą zastąpić kilka cięższych maszyn.

Firmy, które często używają ładowarek teleskopowych, jednak nie mają środków na ich zakup mogą zdecydować się na takie rozwiązania jak kredyt lub leasing. Część przedsiębiorstw decyduje się na zakup używanego sprzętu.

Bardzo często zdarza się, że nie korzystamy z ładowarki teleskopowej na co dzień. Jej zakup wiązałby się z koniecznością płacenia za konserwację sprzętu, a także znalezienia miejsca, gdzie będzie stała maszyna (co nie zawsze jest proste). Najlepszym rozwiązaniem dla osób i firm, które korzystają z ładowarek tymczasowo jest ich wynajęcie. W tej chwili firmy specjalizujące się w wynajmie ładowarek teleskopowych działają w większości miast.

Możemy zdecydować się na wynajem krótkoterminowy ładowarki teleskopowej (jest on droższy) lub długoterminowy (przy wynajmie na dłużej cena za dzień jest niższa). Osoby, które wybierają wynajem długoterminowy powinny rozważyć zdobycie licencji na ładowarkę teleskopową (obsługa tego urządzenia wymaga specjalnych uprawnień), gdyż codzienne korzystanie z usług zewnętrznego operatora mogłoby być zbyt kosztowne.

Dodaj komentarz