Poznaniacy coraz bardziej odważni przy wykańczaniu mieszkań

mieszkanie

Mieszkańcy Poznania podążają za modnym minimalizmem i niezmiennie gustują w bieli i szarości, ale coraz częściej skłaniają się ku bardziej kolorowym wnętrzom. Chętnie korzystają z opcji wykończenia pod klucz, by oszczędzić czas i energię.

Wybór nowego mieszkania od dewelopera to z jednej strony proces przyjemny, z drugiej pochłaniający dużo czasu i energii. Jego zwieńczeniem jest odbiór kluczy, ale to jeszcze de facto nie koniec. Mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga wykończenia. To kolejny czasochłonny proces związany z trudnymi wyborami, wymagający pewnej wiedzy i najlepiej jeszcze doświadczenia, dlatego uczestniczą w nim zawodowi architekci wnętrz. Mówią, że ulubionym stylem poznaniaków, choć nie tylko ich, jest nowoczesny minimalizm. – Ten styl jest modny nie tylko w samym Poznaniu, ale w całej Polsce. W kierunku minimalizmu idzie większość naszych klientów – zauważa Magdalena Pawlas, district sales manager w studio projektowym redNet Dom.

Dominującymi kolorami są szary i biały. Mieszkania w tych barwach często uzupełnione są elementami drewnianymi w celu ocieplenia wnętrza. Projektanci z redNet Dom oceniają, że w kwestii kolorów Polacy wciąż są zachowawczy, ale coraz bardziej otwierają się na nowe. Biało-szara baza urozmaicana jest butelkową zielenią, granatem lub innym bardziej odważnym od bieli i szarości kolorem.

Wykończenie pod klucz

Na współpracę z projektantami wnętrz decyduje się duża liczba osób, bo nie każdy czuje się na siłach, żeby urządzić mieszkanie samodzielnie. O pomoc można poprosić jeszcze przed odbiorem kluczy, osobiście lub za pośrednictwem dewelopera. – Z wykończenia pod klucz najczęściej korzystają inwestorzy, ale chętnie wybierają tę opcję także osoby kupujące mieszkania na własne potrzeby – mówi Jarosław Majka, menadżer ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska.

Firma deweloperska oferuje wykończenie pod klucz we wszystkich miastach, w których buduje mieszkania: w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. – To bardzo wygodne. Największą zaletą jest oszczędność czasu. Wszystkim zajmuje się pracownia. Usługa realizowana jest kompleksowo, a jej efektem jest mieszkanie gotowe do zamieszkania. Ponadto, korzystając z pomocy profesjonalistów, można mieć pewność wysokiego poziomu realizacji – argumentuje.

Oprócz oszczędności czasu zalet jest więcej: dostęp do kompleksowej i przejrzystej oferty, sprawdzonych materiałów wykończeniowych i niezawodnej ekipy, gwarantowany termin realizacji prac, a nawet oszczędność 15% podatku VAT oraz dwuletnia gwarancja. – Korzystając z usług naszych partnerów, klienci nie muszą martwić się o żadne formalności, czasochłonny wybór i dostawy materiałów, stałą kontrolę wykonawców czy sporządzenie budżetu. Wszystko dostają w pakiecie, który zawiera oczywiście projekt z wizualizacjami – podkreśla Jarosław Majka.

Mieszanie i łączenie

W Poznaniu partnerem Bouygues Immobilier Polska jest studio projektowe redNet Dom, które projektuje i urządza wnętrza mieszkań i domów, chociaż nie tylko, od 2008 roku.
– Zanim zaczniemy wykańczać mieszkanie, nasi architekci i projektanci zajmą się przygotowaniem projektu aranżacji wraz z rzutem rzuty 2D i wizualizacjami 3D – mówi Magdalena Pawlas. – Od początku pracujemy w oparciu o budżet oraz oczekiwania estetyczne klienta starając się dostosować jego wizję do założonych wydatków na wykończenie – dodaje.

Mieszkańcy Poznania mają do wyboru 4 programy wykończeniowe, które różnią się od siebie, w największym stopniu, rodzajem materiałów wykończeniowych i ich jakością, a ponadto zakresem prac. Duża zaletą jest możliwość ich indywidualnej modyfikacji. – Elementy pakietów można ze sobą mieszać i łączyć, a także uzupełniać o prace z zakresu zmian aranżacyjnych, instalacyjnych oraz o elementy dodatkowe, takie jak tapety, okładziny, zabudowy meblowe czy meble wolnostojące – wyjaśnia Jarosław Majka. Ceny zależą od wybranego programu i wielkości mieszkania, ponieważ płaci się za urządzenie każdego metra kwadratowego.

Bouygues Immobilier Polska obchodzi w tym roku 20-lecie działalności w Polsce. Przez ten czas ukończył 55 inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a także oddał do użytku ponad 7900 mieszkań. Zrealizowane inwestycje mieszkaniowe w Poznaniu to: Manufaktura Stare Miasto i Cerisier Résidence. W realizacji jest obecnie inwestycja Soleil de Malta.

Dodaj komentarz