Regały i półki, czyli uporządkuj swą kolekcję książek!

Jesteś zapalonym kolekcjonerem książek lub komiksów? Uwielbiasz przechadzać się między regałami w księgarni lub zamawiać online? Wiesz już zatem, że im większa kolekcja, tym bardziej przydaje się jej uporządkowanie. Odpowiednio dopasowane do wnętrza regały i zestaw półek ułatwią Ci to zadanie!

Regał na książki: jaki powinien być?

Rozbudowany zbiór książek potrafi naprawdę sporo ważyć. Szczególnie ciężkie są egzemplarze w twardych oprawach i te, drukowane na papierze kredowym. Dlatego też regały powinny:

  • mieć odpowiednią wytrzymałość, aby ich półki nie wyginały się pod naciskiem woluminów,
  • być stabilne, aby nie odstawać od ściany ani tym bardziej nie przewrócić się,
  • zostać wyposażone w solidne płyty z odpornym na ścieranie laminatem i zabezpieczonymi krawędziami półek.

Producent mebli AKORD ma w ofercie tego typu meble, dostępne w licznych wariantach kolorystycznych. Da się także wybierać pomiędzy regałami całkowicie otwartymi oraz tymi, wyposażonymi w drzwi.

Półki ścienne – tam, gdzie regał się nie zmieści

Część kolekcji możesz ulokować na solidnie zamontowanych półkach. Takie rozwiązanie sprawdzi się tam, gdzie nie ma przestrzeni na ustawienie wyższego mebla. Półka może zawisnąć nad biurkiem, łóżkiem czy nawet stołem. Grunt, żeby umieścić ją na odpowiedniej wysokości. Wybierz taki model, który barwą współgra z innymi meblami w danym pomieszczeniu. Do wnętrz w stylu skandynawskim nadadzą się półki ścienne w kolorze sosny lub laminowane na biało. Z kolei w loftach i pomieszczeniach w styku glamour pięknie prezentują się o barwie ciemnego drewna lub laminowane na czarno. Pamiętaj, aby w przypadku półek otwartych pomyśleć o odpowiednich podpórkach czy ogranicznikach. Zapobiegną one zsuwaniu się umieszczonych na skraju egzemplarzy lub przewracaniu tomów.

Regały i półki – nie tylko do domu

Estetyczne, pojemne meble świetnie nadadzą się też do przechowania książek biznesowych. W biurze można w nich umieścić biblioteczkę dla pracowników. Dobrze też prezentują się w gabinecie szefostwa. Wyposażony w literaturę branżową regał i zapełniona półka ścienna będą wspierać ekspercki wizerunek.

Książkowe meble mogą znaleźć też swoje miejsce w szkolnych salach, bibliotekach czy innych miejscach publicznych. Przykładowo, regał na bookcrossing (idea wymiany książek) bywa ustawiany na dworcu autobusowym czy w kawiarni.

Zbiór ulubionych lektur czy książek dostępnych szerszemu gronu powinien być sensownie zebrany. Tylko wtedy znalezienie odpowiedniego w danej chwili egzemplarza będzie proste i zajmie mało czasu. Postaw zatem na solidne półki ścienne i pojemne regały. Wprowadź ład w swym księgozbiorze!

Dodaj komentarz