Czy warto kupować bramę aluminiową?

brama wjazdowa

Brama wjazdowa prowadząca na teren posesji musi wyróżniać się połączeniem solidności, bezpieczeństwa i estetyki. Czy te wymagania spełni brama aluminiowa? Przyglądamy się bliżej konstrukcji tego typu bram wjazdowych!

Zakup bramy wjazdowej na posesje musi być decyzją podjętą przyszłościowo. Dzisiaj chętnie kupowane są bramy aluminiowe – https://fello.pl/ogrodzenia/bramy-wjazdowe/ które można zamówić na wymiar i nabyć jako gotowe w wielu firmach.

Jak zbudowane są bramy aluminiowe?

Do wykonania bram aluminiowych stosowane są wykonane z aluminium blachy oraz profile. Mogą mieć one zróżnicowane kształty, a także mogą być pełne lub perforowane, dlatego bramy aluminiowe dostępne są w różnorodnych wariantach wzorniczych.

Aluminium jest metalem o wielu zaletach, między innymi jest wysoce odporny na korodowanie, dlatego dobrze sprawdza się na zewnątrz, jest lekki oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Wykonane z aluminium bramy mogą być zatem zakupem na wiele lat, co wynika z właściwości tego typu materiału. Dodatkowo nie wymagają one systematycznego konserwowania, co także powoduje, że są one komfortowe w eksploatacji.

Wzory bram aluminiowych – klasyczne i nowoczesne

Chociaż bramy aluminiowe najczęściej kojarzone są jako nowoczesne, to ich producenci mogą zaprezentować je w wielu ciekawych wariantach wzorniczych.

Nowoczesne bramy aluminiowe najczęściej mają bardzo prostą, wręcz minimalistyczną formę. Najczęściej kupowane są bramy o konstrukcji palisadowej, które charakteryzują się zastosowaniem poziomo ułożonych profili aluminiowych z prześwitem. Taka brama może wtedy tworzyć komplet razem z ogrodzeniem.

Klasycznie wyglądające bramy aluminiowe mogą być uzupełnione dekoracyjnymi ornamentami lub mogą imitować drewno, które także kapitalnie sprawdza się w owoczesnych wzorach.

Konstrukcje bram aluminiowych – co kupić?

Bramę aluminiową można obecnie zakupić w dwóch głównych rozwiązaniach konstrukcyjnych, czyli jako bramę przesuwną oraz jako bramę rozwieraną wyposażoną w dwa skrzydła.

Przesuwne bramy aluminiowe wyróżniają się bardzo prostą obsługą, zwłaszcza wtedy, gdy wyposażone są one dodatkowo w systemy automatyki. Aby zamontować taką bramę na posesji, wymagane jest posiadanie odpowiedniej przestrzeni po jej boku. W przeciwnym przypadku brama nie będzie mogła się otwierać.

Rozwierane bramy mają z kolei konstrukcję dwuskrzydłową. Wtedy skrzydła otwierane są na boki. Taka brama może być używana w niemalże każdym miejscu, na przykład wtedy, gdy wjazd na posesję jest wpuszczony na jej teren. Warto też wskazać, że może ona współpracować z automatyką bramową.

Dodaj komentarz