Domy z bali – jakie są ich zalety?

zalety domow z bali

Drewniany domek poza miastem to marzenie wielu osób. Niespieszna kawa wypita na tarasie, kontakt z przyrodą i brak pośpiechu – kto by nie chciał tak żyć? Miedzy innymi dlatego domu z bala cieszą się dużą popularnością. Jakie są ich zalety? Czy warto w nie inwestować?

Zalety domów z bali?

 

Naturalne drewno to główny komponent, którego używa się do budowy domów z bali. Firma Marux domy z bali Krzysztof Burzyński buduje domy z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu są one trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Naturalne drewno ma zdolność do kumulowania ciepła. Reguluje również wilgotność. Dzięki temu takie domy są bardzo wydajne pod kątem ogrzewania. Latem domy z bali są przyjemnie chłodne w środku, a zimą chronią pomieszczenia przed wychłodzeniem. Drewno ma znacząco wyższe zdolności termoizolacyjne. Drewniane bale tworzą idealny mikroklimat we wnętrzu, co zapobiega rozwijaniu się grzybów i pleśni. Domy z bali to domy całoroczne, gdyż bez problemu można w nich zamontować ogrzewanie. System budowy domu z bala pozwala szybko i sprawnie postawić budynek. Dzięki temu marzenie o własnym domku można zrealizować bardzo szybko. Wreszcie przytulny wygląd można śmiało połączyć z nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak fotowoltaika. 

Jak wygląda budowa domu z bala?

 

Domy z bali swoją popularność zawdzięczają sposobowi montażu, który jest szybki i sprawy. Domy z bali pod klucz można wybudować w znacząco krótszym czasie niż tradycyjne domy.  W zależności od sposobu ich montażu, poskładanie domu na działce zajmuje od kilku dni do kilku tygodni. Każdy z nich jest niepowtarzalny i dostosowany do indywidualnych potrzeb. Projekt jest sporządzany na podstawie oczekiwań i potrzeb klienta, a także jego możliwości. Bale przygotowuje się w zakładzie zgodnie z projektem. Każdy z bali jest numerowany, dzięki czemu nie ma możliwości pojawienia się pomyłki. 

Klient musi przede wszystkim uzyskać zgodę na budowę i przygotować fundamenty. Montaż domu nie wymaga prac murarskich. Może być wykonywany niezależnie od pogody, nawet zimą. 

Dodaj komentarz