Łaty sosnowe – jakie jest ich zastosowanie?

Sosna

Łaty sosnowe to surowiec znajdujący wszechstronne zastosowanie w branży budowlanej i majsterkowej. Jest popularny ze względu na swoje dobre parametry techniczne oraz dostępność. Jakie jest jego zastosowanie?

Łaty sosnowe – gdzie znajdują zastosowanie?

Łaty sosnowe w Gorzowie Wielkopolskim to listwy mające formę prostokąta lub kwadratu. Znajdują zastosowanie podczas budowy więźby dachowej, choć można je również spotkać w konstrukcjach stropów czy ścian. Dla zwiększenia ich wytrzymałości pokrywa się je specjalnym impregnatem. To cechy wyróżniające materiał, takie jak trwałość, sprężystość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, czynią z niej tak popularne rozwiązanie na placu budowy. Poza tym łaty sosnowe są chętnie wykorzystywane przez majsterkowiczów wznoszących altany czy obiekty niewielkiej architektury w swoich ogrodach przydomowych.

Domki ogrodowe – dlaczego warto je zamówić?

Domki ogrodowe w Gorzowie Wielkopolskim to rozwiązania, które sprawdzą się w każdej przydomowej przestrzeni. Wyróżnia je trwałe poszycie dachowe, stabilna konstrukcja wytrzymująca zmienne warunki pogodowe, jak również estetyczny i dopracowany wygląd. Wiele modeli domków ogrodowych jest wyposażonych w przeszklenia, dzięki którym do środka wpada sporo dziennego światła. Wiele z nich mają też praktyczny, niewielki taras. W zależności od specyfikacji zamówienia, domki mogą być mniejsze lub większe, zaimpregnowane lakierobejcą bądź woskiem. Na dachu często umieszcza się gont bitumiczny. Sam domek przyjeżdża na posesję klienta jako półfabrykat do złożenia. Usadowiony jest na wylewce betonowej bądź kostce brukowej. Często w ramach zamówienia istnieje też możliwość zlecenia montażu domku na działce. Elementami zwiększającymi jego praktyczność są również rynny czy drzwi dwuskrzydłowe. Generalnie rozwiązanie tego typu stanowi świetny sposób na przechowywanie mebli ogrodowych w sezonie jesienno-zimowym. Może posłużyć też jako składzik na narzędzia, w tym na drabinę, kosiarkę, łopatę, siekierę i inne akcesoria.

Dodaj komentarz