Lampy wiszące do salonu – dobierz je do stylu wnętrza

lampy wiszace

Poszukując nowych lamp do mieszkania, można skupić się na komforcie mieszkania we wnętrzu albo też na jego stylu. Aranżacja wnętrz również podlega trendom i modom. Dlatego co jakiś czas musimy zmienić dodatki, aby mieć ładne i stylowe mieszkanie. Do takich dodatków można zaliczyć nawet oświetlenie. Choć oczywiście, może się okazać, że potrzebujemy zupełnie nowych lamp, ponieważ te, które mamy nie sprawdzają się zbyt dobrze. Jakie lampy zawsze warto wybrać?

​Lampy wiszące do salonu, które dają najwięcej światła

Wybierając lampy wiszące do salonu, można kierować się choćby samą funkcjonalnością. Nie do każdego pokoju dziennego wpada dużo światła naturalnego. A kiedy lubimy w nim przesiadywać wieczorami, potrzebne jest też dobre oświetlenie, które będzie jasne, ale i klimatyczne. Ogromna ilość lamp i żarówek, sprawia, że można się zastanawiać, jakie modele lamp są najlepsze, gdy zależy nam na oświetleniu każdego rogu w pokoju.

Wśród lamp wiszących, można wyróżnić wiele typów. Choćby popularne żyrandole, plafony czy reflektory, są dobrym rozwiązaniem. Lampy typu reflektor sprawdzą się, gdy możemy na suficie zamontować ich kilka. Wtedy każdy reflektor skierujemy w inny punkt i równomiernie oświetlimy całe pomieszczenie.

A co można powiedzieć o plafonach? Nie są to lampy wiszące, a nad tynkowe, ale gdy mamy niski sufit, będą one rozsądnym wyborem. Również można wybrać bardzo rozłożysty model, który wręcz dekoruje sufit, ale i oświetlenie zrobione punktowo.

Wciąż najtrafniejszym wyborem będzie jednak żyrandol. Lampa, która dzieli się na kilka rozmieszczonych w odpowiedniej odległości od siebie żarówek. Kupując lampy wiszące do salonu, prawie zawsze wybieramy właśnie żyrandol. Choćby sterowanie oświetleniem jest łatwe. Mając kontakt z paroma przyciskami, możemy tak zgrać elektrykę, że jednym przyciskiem zapalamy tylko jedną żarówkę w żyrandolu, a drugim włączamy pozostałe. Dzięki temu możemy używać żyrandola do nadawania klimatycznego i skromnego oświetlenia lub podświetlić całe pomieszczenie.

​Modne lampy wiszące do salonu

Jeśli wybierzemy lampy wiszące do salonu zgodne ze stylem wnętrza, odniesiemy sukces. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na przejrzenie obecnie dostępnych lamp. Nawet lampy z abażurem przeszły lifting i można je znaleźć w nowych, bardziej nowoczesnych formach czy wzorach. Oczywiście wciąż popularne są żyrandole, które nawiązują wyglądem do świeczników. Dużo lamp przybiera też geometryczne formy, które świetnie będą wyglądać zawieszone pod sufitem.

Modne są wciąż lampy wiszące do salonu, które dzielą się na osobne punkty świetlne. Mogą one przybierać formę surowych żarówek, a nawet kloszy, które mają swój malutki abażur. Bardzo ciekawe są też lampy w stylu industrialnym. Mogą one całkowicie odmienić wnętrze lub też być tym jednym elementem dekoracyjnym, który spaja całość. A co z kryształowymi żyrandolami? I takie znajdziemy! Jeśli mamy wnętrze w stylu glamour lub kochamy błyskotki, to znajdziemy również lampę, która będzie pięknie odbijać światło.

​Jak wybierać lampy wiszące do salonu?

Wiemy już, że lampy sufitowe, powinny dawać odpowiednią ilość światła, aby dobrze oświetlać przestrzeń. Ale też ważne jest dopasowanie tego elementu do całego wystroju wnętrza. Jednak istotna jest też sama technika. A zwłaszcza wymiary. Lampy wiszące powinny wisieć w odległości 190-210 cm od podłogi. Aby zapewnić tym samym swobodne przejście pod nimi każdej osobie. W wypadku, gdy planujemy źródło światła nad stołem, można wybrać żyrandole, które opadają niżej. Zalecana odległość do 150-170 cm nad ziemią, aby korzystanie ze stołu było przyjemne, a światło nie oślepiało.

Oznacza to, że przeglądając lampy na https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/10-lampy-wiszace-do-salonu-jadalni, musimy zwrócić uwagę na ich wymiary. Im większe i bardziej okazałe lampy wiszące, tym wyższa powinna być kondygnacja. Nie chcemy, aby okazało się, że wymarzony żyrandol jest tak długi, że przechadzając się po pokoju, uderzymy w niego głową. Warto więc sprawdzić przed zakupem nie tylko styl i cenę lampy, ale i jej rozmiar.

Dodaj komentarz