Mieszkanie od dewelopera we Wrocławiu – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jedną z najważniejszych decyzji w życiu jest zakup mieszkania. Wrocław to duże miasto dlatego oferuje wiele nieruchomości zarówno od deweloperów, jak i „z drugiej ręki”. Niestety duży wybór często wiąże się z większymi dylematami. Jak zatem wybrać nowe lokum, aby służyło nam przez długi czas, było funkcjonalne, a do tego przytulne? Warto przed zakupem wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Jakich? Odpowiedź poniżej. 

Mieszkania we Wrocławiu – wybór odpowiedniej lokalizacji

Lokalizacja to pierwszy aspekt, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze mieszkania. Wrocław, tak jak każde inne duże miasto, oferuje nieruchomości deweloperskie usytuowane z dala od centrum. To dlatego, że w tych okolicach nie ma już raczej miejsca na stawianie nowych budynków. Dlatego, jeśli zależy nam na mieszkaniu od dewelopera we Wrocławiu, musimy liczyć się z tym, że nie znajdziemy lokum w samym sercu miasta.

Niemniej i tak mamy wiele opcji do wyboru. Warto zastanowić się, czy z danej lokalizacji będzie nam łatwo dojechać do pracy, do przedszkola lub szkoły dzieci, na zakupy czy do innych ważnych miejsc, które odwiedzamy regularnie. Jeśli wybrane lokum jest mocno oddalone np. od naszego miejsca pracy i wiąże się to z codziennym przeprawianiem się przez całe miasto, to lepiej poszukać innej lokalizacji mieszkania. Wrocław to czwarte największe miasto w Polsce, dlatego dostanie się z jednego końca do drugiego, mogłoby zająć nam sporo czasu.

Warto też sprawdzić, jak wygląda okolica. Zastanówmy się, czy mieszkanie nie znajduje się blisko ruchliwej i głośnej okolicy, czy naszym sąsiadem nie będzie duża, hałaśliwa fabryka, czy w pobliżu znajduje się park do codziennej aktywności, czy jest miejsce do zabawy z dziećmi itp. Oczywiście wszystko to tylko przykłady. Chodzi o to, aby upewnić się, że okolica odpowiada na nasze potrzeby.

Mieszkania we Wrocławiu – metraż oraz liczba i rozmieszczenie pokoi

Jeśli wybór okolicy mamy za sobą, możemy przejść do tego, co znajduje się wewnątrz. Deweloperzy we Wrocławiu oferują zarówno małe kawalerki dla jednej osoby, jak i kilkupokojowe mieszkania dla dużych rodzin. Oczywiście wszystko zależy od naszych potrzeb, ale ważne jest to, aby myśleć przyszłościowo. To znaczy, aby przy wyborze uwzględnić np. to, że w przyszłości chcemy mieć dzieci (warto pamiętać, że nastolatki potrzebują prywatnego miejsca, które będzie ich azylem). Jeśli kupujemy mieszkanie z myślą, że zostaniemy w nim na zawsze, to szczególnie ważne jest przeanalizowanie wszystkich planów i zamiarów. Dzięki temu po kilku latach nie spotkają nas rozczarowanie i niemiłe niespodzianki.

Mieszkania we Wrocławiu mogą różnić się metrażem, liczbą pomieszczeń oraz ich rozmieszczeniem. Zastanówmy się, ile miejsca potrzebujemy i jakie usytuowanie pomieszczeń preferujemy. Czy chcemy, aby kuchnia znajdowała się obok łazienki, czy może obok sypialni?

Deweloper Wrocław – jak sprawdzić wiarygodność inwestora?

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest sam deweloper. Wrocław jest atrakcyjnym miastem dla inwestorów, dlatego powstaje tam coraz więcej tego typu projektów. Oznacza to, że wybór dewelopera to kolejny dylemat dla poszukujących nowego lokum. Warto przede wszystkim sprawdzić wiarygodność osoby, z którą chcemy nawiązać współpracę. My ze swojej strony możemy polecić dewelopera https://inkomsa.pl/ z uwagi na świetne realizacje.

Możemy poprosić dewelopera o dokumenty potwierdzające prawo do gruntu oraz pozwolenie na budowę. Dodatkowo w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawdzimy, czy inwestor lub jego firma nie są w stanie likwidacji. Oprócz tego, kupując mieszkanie we Wrocławiu, warto zapoznać się też z poprzednimi projektami dewelopera i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

 

Dodaj komentarz