Szklana zabudowa – ciekawy sposób na aranżację wnętrza

szklana zabudowa

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się otwarte przestrzenie w mieszkaniach. To doskonały sposób na to, aby optycznie powiększyć metraż i nadać pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Jeśli jednak poszukujesz sposobu, aby oddzielić pewną część lokalu, warto postawić na nowoczesne zabudowy szklane. Wyglądają niezwykle elegancko, przy czym pozostawiają wrażenie przestronności wnętrz.

Jakie są największe zalety szklanych zabudów?

Jednym z największych trendów aranżacyjnych jest szklana zabudowa. Jak się okazuje, posiadanie przezroczystych ścianek działowych ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia oddzielenie części mieszkania. Można w łatwy sposób ukryć ją w razie niezapowiedzianej wizyty gości. Konstrukcja idealnie nadaje się też do odgrodzenia aneksu kuchennego od salonu, a także wydzielenia miejsca do pracy w sypialni lub pokoju dziennym. W ten sposób zaaranżujesz dostępną przestrzeń wedle indywidualnych potrzeb.

Jednym z powodów, dla których warto mieć panel szklany zamiast tradycyjnej ścianki działowej, jest możliwość postawienia go w dowolnym miejscu, również w głębi pomieszczenia. Ze względu na transparentną powłokę znakomicie przepuszcza światło. Dzięki temu nie potrzeba uwzględniać okna w wydzielanej przestrzeni, aby wpuścić do środka naturalne promienie słońca.

Do częstych rozwiązań aranżacyjnych zalicza się panel szklany do kuchni. Pozwala on na stworzenie półotwartej przestrzeni nadającej całości ciekawego wyglądu. Wybierając zabudowy w formie drzwi przesuwnych, możesz zaaranżować wnętrza w dowolny sposób.

Odkryj wiele możliwości zabudowy szklanej!

Jeśli zależy Ci na tym, aby cieszyć się eleganckim wystrojem mieszkania, doskonałym pomysłem jest zabudowa szklana. Do jej największych zalet zaliczają się ogromne możliwości kompozycyjne, co pozwala stworzyć wymarzone wnętrze według własnej wizji. Świetnie pasuje zarówno do dużych, jak i niewielkich mieszkań. Panel pięknie wygląda w pomieszczeniach urządzonych w stylu:

  • modernistycznym,

  • loftowym,

  • skandynawskim,

  • rustykalnym,

  • glamour.

Przezroczysta powierzchnia dobrze odbija światło, którego refleksy optycznie powiększają przestrzeń.

Prosty sposób na ciekawą aranżację

Transparentne konstrukcje z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W zależności od potrzeb są umieszczone na prowadnicach lub połączone ze sobą przy pomocy zawiasów. Wybierając takie rozwiązanie, możesz samodzielnie zdecydować, jakie będzie Twoje wnętrze – zamknięte czy otwarte oraz odsłonić całość lub jedynie fragment pomieszczenia. Szczególnie często w mieszkaniach stosuje się panel szklany do kuchni, który pomaga oddzielić aneks i strefę jadalnianą od salonu.

Szklane drzwi idealnie nadają się dla każdego, kto ceni sobie eleganckie i wyjątkowo oryginalne wnętrza. Pięknie wyglądają zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Ze względu na możliwość wyboru spośród licznych wariantów, z pewnością znajdziesz odpowiednie rozwiązanie pasujące do Twojego mieszkania!

Dodaj komentarz