Trendy na 2021 w aranżacji wnętrz – cegła na ścianie w salonie

Trendy aranżacyjne w 2021 to połączenie nowości i tego, co znane. Czerwona cegła na ścianie to hit aranżacyjny, którego popularność nie słabnie mimo mijających lat. Używanie tego materiału w pomieszczeniu wymaga jednak szczególnego wyczucia. Gdzie sprawdzi się klasyczna stara kostka?

Odsłonięcie choćby fragmentu ściany z cegieł całkowicie odmieni wnętrze. Taki zabieg warto wykonywać w przestrzeniach reprezentacyjnych, takich jak np. salon. Wyrazista faktura materiału, jego surowość oraz intensywny kolor nadadzą wystrojowi industrialnego charakteru. Mimo tego nie jest to wyłącznie propozycja do loftowych przestrzeni. Takie rozwiązanie z powodzeniem sprawdzi się w aranżacjach w stylu rustykalnym oraz retro. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zręcznie wkomponować je również w nowoczesne przestrzenie, co architekci wnętrz chętnie robią.

Cegła na ścianie w salonie

Jeśli w danym mieszkaniu nie ma muru z czerwonej kostki, rozwiązaniem jest sięgnięcie po specjalne strukturalne płytki, które pozwalają uzyskać fantastyczny efekt. Produkty do złudzenia przypominają oryginalny materiał i pozwalają tworzyć dekoracje w dowolnym miejscu domu. Często dostępne są także w innych kolorach np. szarym – to wariant idealny dla wielbicieli wnętrz w stylu scandi.

Czerwona cegła na ścianie w salonie lub kuchni zaprezentuje się jeszcze efektowniej przy właściwym oświetleniu. Świetnie sprawdzą się żarówki LED przy podłodze i suficie lub stylowe kinkiety. Nierówna struktura pozwala światłu błądzić w rysach i pęknięciach płytek, co tworzy niezwykły klimat we wnętrzu.

Pomieszczenie udekorowane czerwoną kostką powinno należeć raczej do minimalistycznych. Zbyt wiele bogatych dodatków nie będzie dobrze wyglądać w zestawieniu ze starą cegłą. Taka ściana przyciąga wzrok i staje się główną dekoracją, dlatego z innymi ozdobami trzeba uważać. Proste bryły i nieskomplikowane wzory to najlepszy wybór. Przytulności dodadzą miękkie obicia sofy i foteli oraz welurowe poduszki.

W przypadku białych lub szarych kostek pole do popisu jest większe. Można zestawić je z kontrastowymi elementami i tym samym stworzyć wyrazisty efekt lub jasnymi i subtelnymi przedmiotami, a wnętrze będzie koić i wyciszać. Ściana z cegieł jest świetnym tłem dla nowoczesnych dodatków.

Stara cegła we wnętrzach

Ścienne kostki można pomalować na dowolny kolor, włączając w to czerń, co nada aranżacji intrygującego charakteru. To jednak wybór dla odważnych i wyłącznie do dużych metraży – strukturalne ozdoby i ciemne kolory optycznie pomniejszają wnętrze. Warto o tym pamiętać, urządzając przestrzeń. Jasne szarości to wybór uniwersalny, pozwalający na dużą dowolność.

Jeśli istnieje obawa, że cegła pomniejszy optycznie salon, rozwiązaniem będzie odsłonięcie lub położenie jej wyłącznie na fragmencie ściany. Na taką metodę decyduje się coraz więcej właścicieli mieszkań, nawet tych niewielkich. Dobra wiadomość jest taka, że inspirując się trendami wnętrzarskimi na 2021, można stworzyć ponadczasowy wystrój. Stara cegła na ścianę w formie płytek to dekoracja, która nie wychodzi z mody.

Leave a Comment