Zakup nowoczesnej zmywarki – na co zwrócić uwagę?

nowoczesna zmywrka

Nie da się ukryć, że zmywarka do naczyń to urządzenie niezwykle praktyczne, które znacząco podnosi komfort codziennego funkcjonowania. Dzięki niej można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Jej zalety doceniane są zwłaszcza w dużych rodzinach, których naczyń do zmywania nie brakuje. Na rynku dostępne są oczywiście różne modele zmywarek. Wybór tej konkretnej nie jest zatem wcale taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Decydując się na zakup konkretnej zmywarki, pod uwagę wziąć trzeba choćby to, czy ma być to model wolnostojący, czy do zabudowy oraz jakie mają być jego wymiary. Poza tym istotne są jeszcze inne kryteria. Czym zatem powinna cechować się nowoczesna zmywarka do naczyń?

Zużycie wody

Wybierając konkretny model zmywarki, szczególną uwagę zwrócić należy na zużycie wody. Oczywiście im mniej wody urządzenie zużywa, tym lepiej. Na rynku dostępne są modele, które zużywają zaledwie 6,5 l. wody na jeden cykl i jest to bardzo dobry wynik. Trzeba jednak zaznaczyć, że bardzo dobrym wyborem będzie po prostu zmywarka, która cechuje się zużyciem wody do 10 l. na cykl. Ciekawym rozwiązaniem może być wybór urządzenia z funkcją połowy załadunku. Dzięki niej zmywarka nie napełnia całej komory, a jedynie jej połowę, co pozwala oszczędzać wodę.

Zużycie prądu

Nowoczesna zmywarka do naczyń powinna być energooszczędna. Szacunki pokazują, że w przeciętnym gospodarstwie domowym zmywarka uruchamiana jest średnio 280 razy w ciągu roku. Warto zatem zadbać o to, aby urządzenie nie pobierało zbyt dużo energii elektrycznej. Dziś na nowoczesnych zmywarkach bardzo często umieszczana jest informacja dotycząca zużycia energii elektrycznej na 100 cykli zmywania. Dodatkowo zmywarki oznaczane są klasą energooszczędności. Pod tym kątem, warto postawić na urządzenie z klasą energooszczędności A, ponieważ to właśnie ta klasa oznacza najmniejsze zużycie energii.

Poziom hałasu

Kolejnym ważnym kryterium wybory zmywarki do naczyń powinien być jej poziom hałasu. Nie trudno się domyślić, że im ciszej urządzenie pracuje, tym lepiej. Co jednak ważne, dostępne dziś na rynku nowoczesne zmywarki pracują naprawdę bardzo cicho i ich działanie nie stanowi żadnego problemu. Oznacza to, że poziom hałasu nie jest najważniejszym parametrem przy wyborze zmywarki. Warto jednak postawić na urządzenie generujące hałas na poziomie 42-44 dB. Jest to rozwiązanie najbardziej optymalne.

Dostępne programy

Dziś nowoczesne zmywarki wyposażone są w wiele przydatnych programów. Wśród nich wskazać warto choćby na kilka, które zwiększają komfort użytkowania urządzenia. Pod adresem prezenciory.pl/zmywarka-dla-wymagajacych-na-co-zwrocic-uwage zapoznaj się z tematem Zmywarka dla wymagających – na co zwrócić uwagę? Na pewno zmywarka posiadać powinna program Auto i Eco. Program Auto zapewnia bardzo dużą wygodę. Zmywarka sama wybiera temperaturę i czas trwania zmywania zgodnie z poziomem zabrudzeń. Program Eco to dobre rozwiązanie w przypadku zmywania naczyń, które zabrudzone są w niewielkim stopniu. Zmywarka w programie Eco czyści je zarówno efektywnie, jak i oszczędnie. Inne praktyczne programy to program Intensywny, Bio oraz Delikatny. Program Intensywny stosuje się w celu efektywnego umycia naczyń w dość krótkim czasie. Program Bio idealnie sprawdza się w przypadku naczyń delikatnych, które mogłyby ulec uszkodzeniu. Z kolei program Delikatny stosuje się w przypadku szkła i porcelany.

Funkcje nowoczesnej zmywarki

Nowoczesna zmywarka musi być wyposażona praktyczne funkcje ułatwiające jej użytkowanie. Dobrym przykładem może być tu choćby funkcja automatyki wagowej. Na podstawie wagi naczyń włożonych do zmywarki, urządzenie pobiera odpowiednią ilość wody niezbędną do ich umycia. Ciekawym rozwiązaniem jest również funkcja automatycznego otwierania drzwiczek. Zaraz po zakończeniu zmywania drzwi w zmywarce same się otwierają, aby naczynia mogły naturalnie wyschnąć. Wspomnieć jeszcze można o funkcji samoczyszczących się filtrów. Dzięki niej nie ma konieczności samodzielnego czyszczenia filtrów w urządzeniu.

Dodaj komentarz